fbpx

Achieve Your Dream Look with Aesthetic Surgery

Karın germe ameliyatı ile istenilen görünüme kavuşabilirsiniz.

Karın germe ameliyatının; aşırı kilo alıp verme, hamilelik, kalıtım özellikleri, yaşlanma veya geçirilmiş ameliyatlara bağlı olarak karın duvarının ve/veya cildinin gevşeyerek sarkması sonucu oluşan karın bölgesi deformitesinin tedavisi amacıyla uygulandığını söyleyen Prof. Dr. Mübin Hoşnuter, “ Karın germe ameliyatı, kilo verme veya egzersiz programlarının bir tamamlayıcısı olmayıp tamamen ayrı bir operasyondur” dedi.

Ameliyatın amacı karın bölgesinin konturunu vücuda uygun bir forma sokmak ve karın duvarını sıkılaştırmak olduğunu kaydeden Prof. Dr. Mübin Hoşnuter, “ Bu nedenle kilo verme programına girecekler veya hamilelik planlayanların abdominoplasti operasyonunu daha sonraya ertelemesi uygun olacaktır. Ayrıca çok sorulan bir soruya cevap olarak; abdominoplasti karın derisindeki çatlakları tedavi etmez. Ancak kesilip atılan karın derisiyle birlikte bunların büyük çoğunluğu kaybolur ve kalanlar da göbek deliği altında kalacağından iç çamaşırı altında gizlenmiş olur. Operasyona yardımcı olarak sıklıkla liposuction da yapıldığından, karın ve bel oyuntuları ortaya çıkarılarak estetik görünüm mükemmel bir hale gelir” diye konuştu.

Ameliyat sonrası iyileşme süreci ve sonucu

Ameliyat sonrası iyileşme süreci ve sonucu  hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Mübin Hoşnuter, “ Yapılan operasyonun genişliğine göre hastanede bir veya iki gece kalır ve taburcu olursunuz. Ameliyat sırasında kanı boşaltmak amacıyla yerleştirilen 2 adet dren, 2 veya 3 gün sonra çıkartılır. Ameliyat bitiminde özel bir bası korsesi giydirilir. Yaklaşık bir ay kadar giyeceğiniz bu korse ameliyata bağlı ödemi ve hareketlere bağlı ağrıyı azaltacağı için sizi rahatlatacaktır. Ameliyatın hemen ertesi günü hafif öne eğik bir şekilde yürümenize izin verilir. Hareketleriniz 7–10 gün kadar aşırı kısıtlı olmalıdır. 15 günden sonra dışarıda hafif yürüyüş tarzı egzersizlere başlayabilirsiniz. Birinci ay sonunda korsesiz yürüyüş ve hafif egzersizler yapılır. Ağır spor ve egzersizlere ikinci veya üçüncü aylarda başlanabilir. En çok sorulan soru “ne zaman işime dönebilirim” sorusudur. Bu tamamen yapılan ameliyatın türüne ve işinizin zorluk derecesine bağlıdır. Hafif masa başı bir iş yapıyorsanız mini abdominoplasti sonrası 5-7’inci günlerde, tam abdominoplasti sonrası 7-10’uncu günlerde işinize dönebilirsiniz. Bunda ağrıya kişisel dayanma gücünüz ve yara iyileşmenizin kalitesi önemli rol oynayacaktır.

Bu ameliyat sizi aşırı sarkmış ve deforme olmuş bir karından kurtarır.Hareketleriniz kolaylaşır,fiziksel aktiviteniz artar ve giysileriniz üzerinizde daha  şık durmaya başlar.Aşırı kilo alma veya beklenmeyen hamilelikler olmazsa karın bölgesi 10-15 yıl  bu formunu korur.Spor ve diyete rağmen karın sarkması düzelmiyorsa bu tam size göre bir ameliyattır.Hepinize sağlık ve mutluluk dolu günler diliyorum.

https://www.saglikgazetem.com/haberler/karin-germe-ameliyati-ile-istenilen-gorunume-kavusabilirsiniz.html

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
May I help you?
SmyrnaMED | Customer Representative
Write For Customer Representative